Гурткова робота
При кабінеті охорони праці ВПУ №7 постійно працює предметний гурток та гурток технічної творчості, мета діяльності нашого якого:
- виховувати у членів гуртка інтерес та творчий підхід до виконання технічних робіт пов’язаних з професійною діяльністю;
- розвивати творчі здібності і формувати у них вміння і навички конструкторської і раціоналізаторської діяльності;
- закріпити у гуртківців навики творчого підходу до вирішення технологічних задач та користування технічною літературою.
Робота гуртка технічної творчості складається з двох етапів:
- теоретичного;
- практичного.
На теоретичному етапі визначаються основні напрямки роботи. Визначається тема та мета виготовлення того чи іншого об’єкту, збір інформації про об’єкт ( його призначення, будову, застосування). Інформація повинна включати в себе не тільки об’єкти вітчизняного виробництва а й іноземні аналоги. Підбір та вивчення інформації про об’єкт вимагає більш глибоких знань з таких предметів як: матеріалознавство, спецтехнологія, технічне креслення, електротехніка, виробниче навчання. Вже на теоретичному рівні учнів захоплюють порівняльні характеристики, як з будови об’єкту так і його експлуатаційних властивостей, галузях застосування. Проходить обговорення при якому учні самі визначають необхідність, актуальність, практичність у використанні, економічності матеріалів для виготовлення об’єкту творчої роботи.
Практичний етап включає в себе безпосереднє виконання запланованих робіт, але в творчому процесі можуть виникати зміни, що цілком нормально.
Виконання робіт в першу чергу вимагає від учнів безперечного виконання правил техніки безпеки, протипожежних правил та електробезпеки. Перелік основних робіт, які виконують гуртківці:
- розробка електричної схеми;
- паяльні роботи;
- вимірювально-розмічальні роботи;
- слюсарні роботи;
- оформлення естетичного зовнішнього вигляду виробу.
Цей об’єм робіт дає змогу учням напрацьовувати додаткові практичні навички, які будуть допомагати їм в подальшій практичній та професійній діяльності.
Всі творчі роботи які виконувалися учнями, практично задіяні в навчальному процесі нашого училища і використовуються під час відпрацювання лабораторних робіт з дисципліни «Основ охорони праці» підготовки молодших спеціалістів. Це такі об’єкти, як:
- діюча модель системи пожежної сигналізації та автоматичної системи пожежогасіння;
- прилад для вимірювання рівня виробничого шуму;
- макет захисного теплового екрану;
- пристрій для визначення рівня запиленості виробничого приміщення та ін..
Технічна творчість, творчі вміння, знання теорії та вміння застосовувати їх в практичній діяльності, самостійно і ефективно реалізовувати особисті проекти – невід’ємний елемент професійної компетентності майбутніх робітників машинобудівної та електротехнічної галузей.